Profil-Boru

Sektörünüze Özel Çözümler

Profil Kullanım Alanları?

  • Çelik Kapı Sektörü,
  • Beyaz Eşya Sektörü,
  • Bisiklet ve El Arabaları,
  • Mobilya Sektörü
  • Tekstil Sektörü,
  • Elektrikli Ev Aletleri,
  • Oyun ve Park Alanları,
  • Otomativ ve Yan Sanayi,
Siyah Boru
Paslanmaz Profiller
Profil
Paslanmaz Profiller
Sektörünüze Özel Çözümler

Profil Çeşitleri Nelerdir?

Kare ve Dikdörtgen profiller, sıcak çekme bandın üzerindeki tufal yani oksit tabakasını almak için asitle temizleme işlemi yapılmış, ya da soğuk haddelenmiş bantlarda ileri teknoloji ile üretilir

Rulo şekillendirme sistemleri kullanılarak üretilmektedir. Kullanım alanlarının tam mamul ya da yardımcı mamul olarak kullanıldığı görülmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi özel şekillerde üretimi yapılmaktadır.

Profil çeşitleri ve özellikleri nelerdir? Hangi alanlarda kullanılır? Özellikle inşaat sektöründe ne gibi öneme sahiptir? gibi soruları bu yazımızda cevaplandırıyoruz.


Kare ve Dikdörtgen Kesitli Profiller
Kare ve Dikdörtgen profiller, sıcak çekme bandın üzerindeki tufal yani oksit tabakasını almak için asitle temizleme işlemi yapılmış, ya da soğuk haddelenmiş bantlarda ileri teknoloji ile üretilir. Dış Kesit: 10X10 mm – 175X175 mm / 20X10 mm – 250X100 mm. Et Kalınlığı: 0.70 mm – 8.0 mm. Boy: Standart boy 6 metre olup, özel siparişlerde 4 ile 12 metre arası boylarda teslim edilebilmektedir. Kullanım alanları; yapı elemanları, (inşaat sektörü) çatı konstrüksiyonları, otomotiv ve otomotiv yan sanayi, bisiklet ve mobilya.


Özel Şekilli Profiller
Rulo şekillendirme sistemleri kullanılarak üretilmektedir. Kullanım alanlarının tam mamul ya da yardımcı mamul olarak kullanıldığı görülmektedir. İsminden de anlaşılacağı gibi özel şekillerde üretimi yapılmaktadır. L, T, Z, I, X profiller, altıgen, damla, küpeşte kesitli profiller, oval, elips, D profiller. Şekilli profiller özellikle mobilya sektöründe belirli bir ürüne şekil verebilmek amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv sanayi, savuma sanayi, mimarlık, mühendislik, demir çelik endüstrisi, köprü yapımı gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.


Metal Profil Çeşitleri


Konstrüksiyon Profiller
Kutu profiller, dikdörtgen ve kare olmak üzere iki şekilde üretilir. Bu profilin en önemli özelliklerinden birisi paslanmaya karşı dayanıklı ve uzun yıllar kullanıma uygun olmasıdır. 

Galvanizli profiller, her türlü hava koşullarında çalışacak olan metallerin paslanmasını önleyerek metallerin ömrünü uzatır.

Size en uygun profil çeşidini öğrenmek ve uzmanımızdan destek almak için bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Neden Biz?

Müşteri odaklı, müşterileri ile kurduğu açık ve güvene dayalı ilişkilerde sadece bir ürün/hizmet tedarikçisi olmaktan öte, güvenilir bir danışman olmayı da hedefleriz

Profesyonel Hizmet

Her türlü metal ihtiyacınızı profesyonel olarak karşılarız.

Hızlı Çözüm

Soru ve sorunlarınıza daima hızlı çözümler buluruz.

Üstün Kalite

Tüm Ürünlerimiz olabilecek en yüksek kalitede sunulur.

Etkin Sonuç

Çözdüğümüz sorunları en etkili şekilde sonuca ulaştırırız.

Adsız tasarım (2)
Scroll to Top
Sohbet aç.
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Baysal Profil
👋 Merhaba,
Profiller ile ilgili bilgi almak ister misiniz?